statystyki

Włochy: Podniesiono środki bezpieczeństwa w portach morskich

11 sierpnia 2016, 19:12 | Aktualizacja: 11.08.2016, 20:01
Źródło:PAP
Włoska Straż Przybrzeżna podniosła w czwartek środki bezpieczeństwa w portach morskich masowo uczęszczanych przez turystów. W wydanej nocie dowództwo formacji poinformowało, że nasilone zostaną kontrole pasażerów oraz pojazdów wjeżdżających na promy.

Reklama

Reklama

Według mediów decyzja ta nie ma związku z żadnym konkretnym zagrożeniem, ale wynika z potrzeby większej uwagi i ostrożności z powodu sytuacji międzynarodowej, zaostrzenia się konfliktu w pobliskiej Libii oraz większego ruchu wakacyjnego w portach. Tysiące ludzi podróżują codziennie statkami i promami głównie na Sycylię i Sardynię, na Capri i Ischię oraz wiele innych wysp, obleganych przez turystów z całego świata.

Dowódca Straży Przybrzeżnej Vincenzo Melone ogłosił, że nowe rozporządzenie podnosi środki bezpieczeństwa z 1. na 2. stopień w trzystopniowej skali. Przewiduje ono, że kontrolom poddany zostanie większy niż dotychczas odsetek pasażerów i pojazdów. Ponadto zapowiedziano skrupulatny monitoring wszystkich terenów portowych.

Środki bezpieczeństwa podniesiono tuż przed szczytem wakacyjnych wyjazdów we Włoszech, przypadającym na 15 sierpnia. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze