Według portalu Pracuj.pl liczba ofert specjalistów IT stale rośnie. W 2015 r. opublikowano na nim 64 778 ogłoszeń, co stanowi 14,9 proc. wszystkich ofert i oznacza wzrost o ponad 15 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że do 2020 r. w całej Unii Europejskiej deficyt specjalistów IT sięgnie 800 tys.

"W branży IT, w aspekcie zapotrzebowania na kadry można mówić o rynku pracownika. W takiej sytuacji firmy stosują kilka zabiegów zwiększających ich konkurencyjność, do których początkowo należą wysokość zarobków i inne zachęty mające wymiar materialny. Jednak w długotrwałej perspektywie to nie wystarcza. Konieczne jest stworzenie wiarygodnej marki pracodawcy, zapewnienie możliwości rozwoju i awansu, a także umiejętność budowania i utrzymywania dobrej atmosfery oraz zaufania pracowników do kadry kierowniczej" - powiedział dziennikowi prof. dr hab. inż. Piotr Szczepaniak, prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Rozwoju Uczelni, przewodniczący Rady ICT Polska Centralna Klaster.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

Reklama

>>> Czytaj tez: Optymistyczny jak… Polak szukający pracy