statystyki

Szef MSZ Ukrainy: deklaracja Dudy i Poroszenki niezwykle ważna dla pojednania

12 sierpnia 2016, 11:42 | Aktualizacja: 12.08.2016, 12:02
Źródło:PAP
Wspólna polityczna deklaracja prezydentów Polski i Ukrainy, której podpisanie planuje się podczas wizyty Andrzeja Dudy w Kijowie z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy, będzie niezwykle ważna dla pojednania obu narodów - uważa szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin.

Reklama

Reklama

W opublikowanym w piątek wywiadzie dla agencji Interfax-Ukraina minister spraw zagranicznych oświadczył, że "deklaracja będzie miała niezwykłe znaczenie".

"Po pierwsze nie powinniśmy obawiać się uznania prawdy historycznej takiej, jaką ona jest. Z drugiej strony musimy być odpowiedzialni i nie grać politycznymi ocenami tam, gdzie konieczny jest osąd moralny" - mówił Klimkin. Odpowiedział w ten sposób na pytanie, czy wspólna deklaracja prezydentów Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki może ostatecznie zakończyć problemy w dwustronnych relacjach wynikające z wydarzeń historycznych.

Klimkin podkreślił, że osobiście przywiązuje wielką wagę do planowanej deklaracji i wizyty Dudy w Kijowie.

W ubiegłym tygodniu minister odpowiadający za sprawy zagraniczne w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że 24 sierpnia Andrzej Duda weźmie udział w Kijowie w uroczystościach z okazji 25-lecia niepodległości Ukrainy. Polski prezydent wygłosi tam przemówienie do ukraińskiego korpusu dyplomatycznego. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze