statystyki

Fitch podtrzymał rating wsparcia Banku Pekao na poziomie 2

12 sierpnia 2016, 13:03 | Aktualizacja: 12.08.2016, 13:46
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

Fitch podtrzymał rating wsparcia Banku Pekao na poziomie 2Warszawa, 12.08.2016 (ISBnews) - Fitch Ratings podtrzymał rating wsparcia Banku Pekao na poziomie 2. Ratingi IDR oraz viability rating, pozostały bez zmian, podała agencja.

Potwierdzenie ratingu wsparcia Pekao następuje po niedawnej sprzedaży 10% udziałów w banku przez jego rodzica - UniCredit (BBB+/negatywne/BBB+).

"Rating wsparcia Pekao odzwierciedla pogląd Fitch, że pomimo zmniejszenia udziałów UniCredit w banku do 40,1%, prawdopodobieństwo potencjalnego wsparcia w razie potrzeby ze strony UniCredit, pozostaje na wysokim poziomie. Fitch uważa, że UniCredit ma silną zdolność i dużą skłonność do wspierania Pekao" - czytamy w komunikacie.

W połowie lipca br. UniCredit sprzedał 26,2 mln akcji (ok. 10% kapitału) Banku Pekao w przyspieszonym procesie book-buildingu po cenie 126 zł za akcję, za łączną kwotę 749 mln euro, tj. ok. 3,3 mld zł.

Bank Pekao działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie. Bank od 1999 r. należy do włoskiej grupy UniCredit.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze