statystyki

Sondaż na świecie: 60 proc. sądzi, że terroryści udają uchodźców

12 sierpnia 2016, 19:39 | Aktualizacja: 12.08.2016, 19:51
Źródło:PAP
imigranci, uchodźcy

imigranci, uchodźcyźródło: ShutterStock

60 proc. ankietowanych w nowym światowym sondażu Ipsos-Mori wyraziło pogląd, że islamscy ekstremiści udają uchodźców, by siać przemoc i zniszczenie, a ponad połowa jest przekonana, że większość uchodźców tylko się pod nich podszywa, by korzystać z zasiłków.

Reklama

Reklama

Sondaż przeprowadzono na przełomie czerwca i lipca w grupie ponad 16 tys. osób w wieku 16-64 lat w 22 krajach świata, w tym w Polsce.

W większości krajów ponad połowa ankietowanych sądzi, że terroryści udają uchodźców. W Polsce odsetek ten wynosi 63 proc. Większy jest m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech. Najbardziej nieufni są Turcy (83 proc.) i Rosjanie (77 proc.). Najmniej przekonani o terrorystach udających uchodźców są Hiszpanie (16 proc.).

Również w większości krajów ponad połowa ankietowanych ma wątpliwości, czy uchodźcy są rzeczywiście uchodźcami. Zdanie, że większość migrantów udaje uchodźców, aby wykorzystać systemy socjalne krajów, dokąd przybyli, podziela 62 proc. Polaków i tyle samo Węgrów. Najwyższe poparcie dla tej tezy jest w Rosji (70 proc.) i Indiach (69 proc.), najmniejsze zaś w Hiszpanii (30 proc.).

Ze zdaniem, że należy całkowicie zamknąć granice i nie przyjmować żadnych uchodźców, zgadza się 38 proc. ankietowanych na świecie, ale między poszczególnymi krajami są znaczne różnice. Opowiada się za tym 64 proc. Turków i 21 proc. Meksykanów. Wśród Polaków pogląd ten podziela 40 proc. - mniej niż w Szwecji, Niemczech, Francji, Rosji czy USA.

W tym samym sondażu pytano także o stosunek do imigrantów ogółem, a nie tylko uchodźców. 46 proc. ankietowanych uważa, że imigranci zmieniają ich kraje na gorsze (w Polsce 40 proc.). 20 proc. dostrzega pozytywny wpływ imigrantów (w Polsce 14 proc.). 49 proc. twierdzi, że w ich krajach jest za dużo imigrantów (w Polsce 33 proc. - jeden z najniższych odsetków wśród badanych krajów).

Reklama

Reklama

  • lech2011(2016-08-13 05:35) Odpowiedz 20

    Uchodźcy udają terrorystów ? A nie odwrotnie? Raczej uważają, że terroryści udają uchodźców

  • XYZZZ(2016-08-13 15:14) Odpowiedz 10

    Wiadomo, ze terrorysci udaja uchodzcow i przybywaja do Europy zeby mordowac, gwalcic, krasc i zastraszac autochtonow. Wystarczy, ze te kilkaset tysiecy terrorystow i fundamentalistow muzumanskich ktorzy sympatyzuja z terrorystami beda narzucac miejscowym swoje normy kulturowe , np rozne "szariat patrole" ktore bija, zaczepiaja, popychaja, zwracaja uwage kobietom ubranym po europejski. To bedzie sprawialo ze ludzi zaczna sie bac...wystarczy ze sympatycy islamu bede zaczepiac i wywierac fizyczna presje na niemcow , holendrow...kilku islamistow podejdzie do mlodego prawdziwego niemca i zagroza mu pobiciem jesli nie przejdzie na islam.Wiadomo, ze tego nie zrobi no to go pobija- co sie dzieje w realu a to buduje atmosfere strachu i zagrozenia. Oni wlasnie w tym celu przybywaja do europy a rzady tych panstw daja im za nic, za nierobstwo po 600-700 euro i mieszkania....Ja na 2 tys zl musze caly miesiac pracowac, oni maja to za darmo, za nic...A moim zdaniem skonczy sie tak, ze rodowici europejczycy, ci prawdzii nie malowani , nie przechrzty zaczna sie zbroic i dojdzie do pogromow ale za jakis czas....

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze