statystyki

USA: Na Wall Street mieszane wyniki po czwartkowych rekordach

12 sierpnia 2016, 22:45 | Aktualizacja: 13.08.2016, 00:21
Źródło:PAP
Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła mieszane wyniki głównych indeksów. Słabsze od oczekiwań były dane na temat sprzedaży detalicznej w USA w lipcu. Wskaźnik pozostał bez zmian wobec oczekiwanego wzrostu o 0,4 proc.

Reklama

Reklama

Dow Jones Industrial na koniec dnia spadł 0,20 proc. i wyniósł 18 576,47 pkt. Indeks S&P 500 spadł 0,1 proc. i wyniósł 2 184,05 pkt. Nasdaq Comp. wzrósł o 0,1 proc. do 5 232,90 pkt.

W czwartek główne indeksy na Wall Street, S&P 500, Dow Jones oraz Nasdaq zakończyły sesję na swoich nowych, historycznych maksimach.

W centrum uwagi w piątek były słabsze od oczekiwań dane na temat sprzedaży detalicznej w USA w lipcu. Wskaźnik pozostał bez zmian wobec oczekiwanego wzrostu o 0,4 proc. Z wyłączeniem sprzedaży samochodów wskaźnik poszedł w lipcu w dół o 0,3 proc. i jest to jego najmocniejszy spadek w tym roku.

Ze spółek dobrą sesję na Wall Street notowała sieć detaliczna Nordstrom po publikacji lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych. Zysk netto spółki wyniósł w drugim kwartale 67 centów na akcję; rynek oczekiwał, że będzie to 57 centów. Nieco słabsze od konsensusu były przychody spółki, które wyniosły w drugim kwartale 3,65 mld dolarów wobec spodziewanych 3,68 mld dolarów.

Wzrosty kontynuują w piątek ceny ropy naftowej. W czwartek ceny surowca poszły w górę o ponad 4 proc. i w przypadku Brent przekroczyły poziom 46 dolarów z baryłkę. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze