statystyki

Pakistan: Władze: talibowie uwolnili załogę rządowego śmigłowca

13 sierpnia 2016, 11:07 | Aktualizacja: 13.08.2016, 12:56
Źródło:PAP
MSZ Pakistanu poinformowało w sobotę, że do kraju bezpiecznie powróciła cała siedmioosobowa załoga - sześciu Pakistańczyków i Rosjanin - rządowego śmigłowca, który na początku sierpnia rozbił się na obszarze kontrolowanym przez afgańskich talibów.

Reklama

Reklama

Radio Wolna Europa podało, powołując się na przedstawicieli pakistańskich służb bezpieczeństwa, że przekazanie jeńców odbyło się późnym wieczorem w piątek w pakistańskim okręgu Kurram przy granicy z Afganistanem.

Również w piątek władze w Islamabadzie przekazały, że załoga śmigłowca żyje oraz że podejmowane są wysiłki za pośrednictwem plemiennych przywódców w celu ich uwolnienia.

4 sierpnia śmigłowiec transportowy Mi-17 w drodze na rutynowy przegląd w Rosji awaryjnie lądował w kontrolowanej przez talibów prowincji Logar na wschodzie Afganistanu. Dzień później wysoki rangą talibski dowódca, zastrzegając anonimowość, potwierdził, że wszyscy na pokładzie śmigłowca - sześciu Pakistańczyków i rosyjski nawigator - są przetrzymywani przez talibów i trwają negocjacje w sprawie ich uwolnienia.

Prowincja Logar stała się niestabilna dwa lata temu, gdy na skutek wojskowej operacji na terytoriach plemiennych w sąsiednim Pakistanie przeniosło się tam wielu talibów i sprzymierzonych z nimi bojowników.(PAP)

akl/ malk/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze