statystyki

W Iranie zatrzymano osobę podejrzaną o szpiegostwo na rzecz W. Brytanii

16 sierpnia 2016, 09:08 | Aktualizacja: 16.08.2016, 09:16
Źródło:PAP
Władze Iranu poinformowały we wtorek o zatrzymaniu w ubiegłym tygodniu osoby z podwójnym obywatelstwem, która jest podejrzana o współpracę z wywiadem Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku aresztowano w Iranie kilka osób legitymujących się dwoma paszportami.

Reklama

Reklama

"Oskarżony pracował w sektorze ekonomicznym" - powiedział irański prokurator generalny Abbas Dżafari Dolatabadi, cytowany przez agencję prasową IRNA. Dolatabadi nie ujawnił drugiego obywatelstwa zatrzymanego. Podkreślił jednak, że aresztowania dokonano w ramach działań skierowanych przeciwko "zachodniej infiltracji".

W zeszłym roku w Iranie zatrzymano co najmniej sześć osób z podwójnym obywatelstwem, które wróciły do kraju. Wśród nich byli emigranci. Władze potwierdziły większość tych przypadków, jednak nie ujawniły zarzutów, na podstawie których dokonano aresztowań.

Władze w Teheranie nie uznają podwójnego obywatelstwa.

Podczas zeszłotygodniowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim premier Wielkiej Brytanii Theresa May wyraziła zaniepokojenie kilkoma przypadkami zatrzymania osób posiadających obywatelstwa obu krajów. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze