statystyki

Iran: Siły bezpieczeństwa zlikwidowały komórkę związaną z IS

16 sierpnia 2016, 09:52 | Aktualizacja: 16.08.2016, 10:01
Źródło:PAP
Irańskie siły bezpieczeństwa zabiły we wtorek trzech bojowników związanych z Państwem Islamskim (IS) w mieście położonym niedaleko granicy z Irakiem - poinformował przedstawiciel lokalnych władz. Skonfiskowano broń i pasy wyładowane materiałami wybuchowymi.

Reklama

Reklama

Trójka bojowników została zastrzelona w domu w mieście Kermanszah w zachodnim Iranie - oświadczył gubernator ostanu (prowincji) o tej samej nazwie Asadollah Razani, cytowany przez agencję IRNA.

Wysoki rangą członek IS został zabity w poniedziałek w nocy w innym mieście w tym samym ostanie podczas operacji, w której inni członkowie grupy zostali aresztowani.

800-tysięczne Kermanszah jest ważnym ośrodkiem przemysłowym, znajduje się ok. 60 km od irackiej granicy. Region ten zamieszkany jest w dużej części przez wyznających sunnizm Kurdów w większości szyickim Iranie.

W czerwcu irańskie służby wywiadowcze poinformowały, że aresztowały dziesięciu bojowników IS i przejęły około 100 kg materiałów wybuchowych, które miały zostać użyte w samochodach pułapkach, zamachach samobójczych i innych atakach w zatłoczonych miejscach publicznych. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze