statystyki

Media: północnokoreański dyplomata uciekł z placówki w Londynie

17 sierpnia 2016, 06:41 | Aktualizacja: 17.08.2016, 07:57
Źródło:PAP
Północnokoreański dyplomata uciekł z placówki w stolicy Wielkiej Brytanii aby w "trzecim kraju" poprosić o azyl - podaje w środę na swojej stronie internetowej południowokoreański dziennik "JoongAng Daily". Przedstawiciel Korei Płn. zbiegł z żoną i dzieckiem.

Reklama

Reklama

"JoongAng Daily" podkreśla, że "ambasada Korei Północnej w Londynie próbowała go szukać, jednak nie udało im się go odnaleźć". Dyplomata wraz z rodziną miał "wylądować w trzecim kraju, gdzie poprosił o azyl". Agencja prasowa Kyodo tłumaczy, że przez pojęcie "trzeciego kraju" należy rozumieć państwo, które nie jest Koreą Północną, ani Koreą Południową.

Według brytyjskich mediów zbiegiem jest zastępca ambasadora Pjongjangu w Wielkiej Brytanii - Thae Jong Ho. Przebywał on w Londynie od 10 lat.

Informacji o zbiegłym dyplomacie nie potwierdzają zarówno władze Wielkiej Brytanii jak i Korei Południowej.

W 2011 roku z Korei Północnej na terytorium południowego sąsiada uciekło ponad 2,7 tys. ludzi. W 2015 roku było to mniej niż 1,3 tys. Jednak do końca lipca br. liczba ta już wyniosła ponad 800 ludzi, czyli o ponad 15 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze