statystyki

KIO uwzględniła odwołanie Qumaka ws. wolnej ręki we wdrożeniu produkcyjnym ISOK

17 sierpnia 2016, 08:26 | Aktualizacja: 17.08.2016, 10:38
Źródło:ISBnews

Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) uwzględniła odwołanie Qumaka wobec zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki w zakresie wdrożenia produkcyjnego strategicznego dla Polski projektu Informatycznego Systemu Osłony Kraju (ISOK), podała spółka.

Reklama

Reklama
"Wydanie postanowienia takiej treści wywołuje skutek polegający na konieczności unieważnienia przez Skarb Państwa-Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej (dalej: KZGW) postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z zastosowaniem trybu zamówienia z wolnej ręki oraz udzielenia zamówienia w wyżej wymienionym trybie spółce GISPartner Sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

KZGW wybrał wcześniej GIS Partner do realizacji prac w V etapie projektu ISOK. Qumak stwierdził wówczas, że sam wybór oraz jego tryb "budzi zaniepokojenie i jest zupełnie niezrozumiały". Qumak podkreślał, że przygotował system ISOK zgodnie z OPZ, wyrażając gotowość do jego implementacji w środowisku produkcyjnym KZGW. W lipcu Qumak złożył wniosek o upadłość GIS Partner.

"Rozstrzygnięcie KIO nie wpływa na działania podejmowane w związku z otrzymaniem pisma zawierającego oświadczenie o odstąpieniu przez KZGW od realizacji etapu V projektu ISOK w dniu 28 czerwca 2016 r. Zarząd w tym zakresie podejmuje niezbędne kroki prawne, mające na celu ochronę interesu spółki i jej akcjonariuszy" - czytamy dalej w dzisiejszym komunikacie.

ISOK to jeden z najważniejszych projektów w zakresie bezpieczeństwa publicznego realizowany z pomocą środków unijnych. Miał stanowić najobszerniejszy w Polsce zbiór wiedzy i informacji o gospodarce wodnej oraz dostarczyć służbom, urzędom i obywatelom kluczowe dane dotyczące m.in. ryzyka wystąpienia powodzi i wczesnego ostrzegania przed nimi. Jego całkowity budżet to ok. 300 mln zł, z czego ok. 200 mln pochodzi z dotacji unijnej.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze