statystyki

Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na Oktoberfest. Zakaz wstępu z plecakami

17 sierpnia 2016, 13:46 | Aktualizacja: 17.08.2016, 13:49
Źródło:PAP
Piwo

Piwoźródło: ShutterStock

Burmistrz Monachium poinformował w środę, że na tegoroczny Oktoberfest nie będą wpuszczane osoby z plecakami i dużymi torbami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo po niedawnych atakach terrorystycznych, planuje się również budowę ogrodzenia i wzmocnienie ochrony.

Reklama

Reklama

Burmistrz Josef Schmid powiedział, że na teren festiwalu nie będzie można wnieść toreb, których pojemność przekracza 3 litry. Z 250 do 350 wzrośnie liczba funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa, a w najbardziej skrajnych sytuacjach może osiągnąć 450. W celu zwiększenia kontroli wzniesione zostanie 350-metrowe ogrodzenie.

W zeszłym miesiącu w Bawarii w odstępie jednego tygodnia miały miejsce trzy ataki terrorystyczne. Dwa przeprowadzone były przez osoby ubiegające się o azyl w Niemczech, a odpowiedzialność za nie wzięło Państwo Islamskie. W trzecim ataku - niezwiązanym z Państwem Islamskim - nastolatek zastrzelił w Monachium dziewięć osób.

Tegoroczny festiwal piwa Oktoberfest odbędzie się w dniach od 17 września do 3 października. Jest to jedna z największych typu typu imprez na świecie. W zeszłym roku pojawiło się na niej 5,9 mln gości.

Historia festiwalu zaczęła się w 1810 roku od uroczystości weselnych z okazji zaślubin bawarskiego księcia Ludwika I z Teresą von Sachsen-Hildburghausen. Stąd łąka (Wiese), na której rozbija się tradycyjnie wielkie namioty biesiadne, nosi nazwę Theresienwiese. Od tamtej pory festyn organizowany był co roku, odwoływano go jedynie ze względu na epidemie lub wojny.

>>> Czytaj też: "Bild": możliwy wzrost bezrobocia w Niemczech przez uchodźców

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze