statystyki

Rosja: w Petersburgu zabito trzech rebelianckich liderów

17 sierpnia 2016, 18:53 | Aktualizacja: 17.08.2016, 19:01
Źródło:PAP

Trzech spośród czterech zabitych w środę w Petersburgu w trakcie operacji specjalnej rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) było liderami przestępczego podziemia na Północnym Kaukazie - poinformował rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK).

Reklama

Reklama

Miejscem tej akcji było mieszkanie na parterze 15-piętrowego domu mieszkalnego przy Prospekcie Lenina w nadmorskim rejonie kirowskim w południowej części Petersburga. Osoby postronne nie ucierpiały.

"W rezultacie przeprowadzenia przez organy FSB działań operacyjno-poszukiwawczych w Petersburgu wykryto grupę osób zaangażowanych w działalność przestępczego podziemia na terytorium regionu północnokaukaskiego. Mieszkanie, w którym ukrywali się bandyci, zostało zablokowane przez siły specjalnego przeznaczenia FSB Rosji. W odpowiedzi na żądanie złożenia broni i poddania się rebelianci otworzyli ogień do funkcjonariuszy oddziału specjalnego. W trakcie krótkiego starcia czterej bandyci doznali śmiertelnych obrażeń" - podał NAK.

Według niego trzej spośród zabitych zostali wstępnie zidentyfikowani jako urodzony w 1986 roku Zalim Szebzuchow, urodzony w 1991 roku Astemir Szerijew i urodzony w 1991 roku Wiaczesław Nyrow. "Wszyscy trzej znajdowali się na federalnej liście poszukiwanych i byli liderami terrorystycznego przestępczego podziemia, działającego na terytorium Republiki Kabardyjsko-Bałkarskiej. Byli bezpośrednio związani z szeregiem głośnych przestępstw o charakterze terrorystycznym, w tym zamachami na życie pracowników organów ochrony porządku i prokuratury" - zaznaczył NAK.

Nierosyjska większość ludności Kabardo-Bałkarii, republiki położonej u stóp najwyższego szczytu Rosji, Elbrusu, jest wyznania muzułmańskiego.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze