statystyki

Miedź w Londynie nieznacznie zyskuje - to tylko 0,2 proc. w górę

18 sierpnia 2016, 07:51 | Aktualizacja: 18.08.2016, 08:10
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie rosną. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 4.784,50 USD za tonę, po wzroście ceny o 0,2 proc.

Reklama

Reklama

Metal cieszy się trochę większym zainteresowaniem inwestorów, bo spadł kurs amerykańskiego dolara, a dzięki temu miedź wyceniana w tej walucie stała się tańsza dla kupujących.

"Dzisiaj słaby dolar jest takim głównym motorem zmian cen metali, bo perspektywy podwyżki stóp procentowych w USA maleją" - mówi Ji Xianfei, analityk Guotai Junan Futures Ltd. w Szanghaju.

"Jednak notowania miedzi nie mają przed sobą perspektywy większych wzrostów, bo zapasy metalu są nadal bardzo wysokie" - dodaje.

Miedź radziła sobie najgorzej spośród innych głównych metali przemysłowych w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Przyczyniały się do tego opinie, że wysoka produkcja metalu wpłynie na utrzymanie nadpodaży miedzi na rynkach.

Od początku tego roku (YTD) miedź zdrożała o 2,1 proc., podczas gdy w tym samym czasie np. cynk zyskał aż 43 proc., nikiel 17 proc., a cyna 25 proc. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze