statystyki

KNF chce nałożyć na Bank Millennium bufor wys. 0,25% łącznej kwoty na ryzyko

18 sierpnia 2016, 08:45 | Aktualizacja: 18.08.2016, 09:01
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

KNF chce nałożyć na Bank Millennium bufor wys. 0,25% łącznej kwoty na ryzykoWarszawa, 18.08.2016 (ISBnews) - Komitet Stabilności Finansowej (KSF) wyraził pozytywną opinię w sprawie zidentyfikowania przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) Banku Millennium jako innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz w sprawie nałożenia (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym w wysokości równoważnej 0,25% łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013, podał bank.

"Bank jest stroną postępowania administracyjnego prowadzonego przez KNF w przedmiocie identyfikacji banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank (na zasadzie skonsolidowanej i indywidualnej) bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym. Do chwili publikacji niniejszego raportu bank nie otrzymał jakiejkolwiek decyzji KNF wydanej w ramach powyższego postępowania administracyjnego" - czytamy w komunikacie.

Bank nie dysponuje informacjami odnośnie terminu zakończenia postępowania i zastosowania przedmiotowego bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym. O otrzymaniu decyzji KNF wydanej w powyższym postępowaniu administracyjnym bank poinformuje w odrębnym raporcie, podano także.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze