statystyki

Rynek AGD na budżetowym dopingu. "500 plus" napędza sprzedaż

19 sierpnia 2016, 07:16 | Aktualizacja: 19.08.2016, 07:37
Źródło:PAP
Pralki

Pralkiźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: George Frey

Dobra passa na rynku AGD trwa w najlepsze. W pierwszym półroczu sprzedaż, wspierana choćby programem 500+, wzrosła o niemal 7 proc. - pisze "Rzeczpospolita".

Reklama

Reklama

Prawie 6,9 proc. wzrostu sprzedaży AGD to wynik lepszy od nawet najbardziej optymistycznych prognoz branży z początku roku. Zakładano wtedy wzrost wartości rynku o ok. 2-3 proc. Wśród produktów AGD są takie, które mogły się pochwalić jeszcze wyższymi wynikami - np. sprzedaż lodówek wartościowo skoczyła aż o 8,5 proc., ale pralek już tylko o 3 proc.

"Sprzedaż urządzeń gospodarstwa domowego wzrasta i jest to trend, którego można było się spodziewać. Jednym z powodów jest starzenie się i zużywanie się sprzętu. Ponadto konsumenci dostrzegają potrzebę zakupu urządzeń, które będą bardziej zaawansowane i dostosowane do obecnie panujących trendów" - mówi Bartosz Jeziorański, dyrektor generalny marki Haier.

>>> Czytaj też: Fala zwolnień po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę? Ekspert: Zmiany trzeba wdrażać stopniowo

Czy na tak wysoki wzrost sprzedaży AGD mógł mieć wpływ rządowy program 500+? Zakłada on, że do rodzin wychowujących dzieci trafi w tym roku 17 mld zł, które w części zostaną wydane choćby na sprzęt AGD.

"Sezon zakupu lodówek w Polsce to zazwyczaj miesiące letnie. Skoro taki wzrost wystąpił wcześniej, to efekt 500+ jest nie do podważenia. Lodówka to sprzęt pierwszej kategorii, dlatego rodziny z zastrzykiem gotówki od razu ruszyły do sklepów" - mówi członek zarządu jednego z detalistów.

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

  • AndyP(2016-08-19 08:05) Odpowiedz 59

    Żaden normalny człowiek nie kupuje urządzeń "dostosowanych do trendów" tylko takie jakie mu są potrzebne. A poza tym... pifko trzeba schłodzić...

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Piotr34(2016-08-19 15:41) Odpowiedz 11

    A sprzedaz alkoholu nie leci w kosmos?"Dziwne"-"patologia" a nie przepijaja-jakiz leming by na to wpadl?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze