statystyki

Włochy: W Wenecji pojawiły się plakaty piętnujące niekulturalnych turystów

19 sierpnia 2016, 13:08 | Aktualizacja: 19.08.2016, 13:16
Źródło:PAP
Na murach domów w Wenecji pojawiły się plakaty piętnujące niekulturalnych turystów. Hasła zachęcające ich, by opuścili miasto i zostawili je w spokoju, uznano za kolejny etap w długiej batalii mieszkańców z pozbawionymi dobrych manier gośćmi.

Reklama

Reklama

Tym razem - jak podała w piątek lokalna prasa - nieprzychylne wobec turystów odezwy w języku angielskim pojawiły się w dzielnicy Castello, niedaleko obleganych przez zwiedzających mostu Rialto i placu świętego Marka.

“Niszczycie miasto, precz!” - to jedno z haseł widocznych na plakatach. Media uznały je za wyraz desperacji mieszkańców, którzy mają dość wandalizmu i braku kultury ze strony wielu odwiedzających ich miasto cudzoziemców.

Media przypomniały przy okazji, że niektórzy turyści skaczą z mostów do wody, w pobliżu bazyliki św. Marka urządzają biwaki, a poza tym śmiecą i bazgrzą po murach. Protesty przeciw takim zachowaniom wybuchają regularnie od lat. Obecnie część niechętnych wobec turystów napisów została szybko usunięta.

Co roku Wenecję odwiedzają 24 mln ludzi z całego świata, a obroty branży turystycznej i pokrewnych sektorów w tym mieście szacuje się na ponad 1 mld euro. W ramach trwającej od dawna dyskusji o przyszłości turystyki w mieście nad Canal Grande regularnie powraca postulat wprowadzenia limitów przebywających w nim turystów. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze