statystyki

Powstanie wspólna europejska armia? Premier Czech: Inaczej Unia sobie nie poradzi

22 sierpnia 2016, 13:28 | Aktualizacja: 22.08.2016, 13:32
Źródło:PAP
Helikoptery NATO

Helikoptery NATOźródło: ShutterStock

Czeski socjaldemokratyczny premier Bohuslav Sobotka wyraził w poniedziałek opinię, że Unia Europejska nie zdoła sobie w trwały sposób poradzić z istniejącymi zagrożeniami bez utworzenia wspólnej armii.

Reklama

Reklama

"W perspektywie długoterminowej nie obejdziemy się bez wspólnej armii europejskiej" - powiedział Sobotka na corocznym spotkaniu czeskich ambasadorów w siedzibie MSZ w Pradze. Według niego do postępu w tym kierunku miałoby dojść już jesienią, a pierwszych konkretnych projektów należy oczekiwać na najbliższych posiedzeniach Rady Europejskiej.

Jak zaznaczył Sobotka, niedawne akty przemocy w Niemczech i zamach terrorystyczny we francuskiej Nicei jasno pokazują, że należy być przygotowanym na zagrożenia wszelkiego rodzaju, a kwestią zasadniczą jest tu współpraca w ramach UE i NATO. "Zapewnienie ich stabilności i zdolności działania leży w podstawowym interesie Republiki Czeskiej. Dyskusja o ich dalszym ukierunkowaniu trwa" - zaznaczył czeski premier.

>>> Polecamy: Mamy wojnę we krwi. Powraca romantyczne XIX-wieczne wyobrażenie konfliktu

Reklama

Reklama

  • PIS to nie prawica(2016-08-22 14:42) Odpowiedz 10

    i bardzo dobrze. oby jak najszybciej skonczyl sie ten eurokolchoz prowadzony przez lewicowych intelektualistow. sprawdzcie sobie kto to byl Altiero Spinelli i jakie znaczenie ma przy tworzeniu UE.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze