statystyki

Ceny miedzi w Londynie nieznacznie rosną, po spadku w poniedziałek o 1 proc.

23 sierpnia 2016, 08:04 | Aktualizacja: 23.08.2016, 08:06
Źródło:PAP
Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie nieznacznie rosną. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych zdrożała po otwarciu do 4.759,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,2 proc. Teraz metal drożeje już o 0,5 proc.

Reklama

Reklama

Miedź odrabia spadki notowań z poniedziałku, gdy cena metalu zniżkowała o 1 procent, najmocniej od tygodnia.

Metal taniał w reakcji na informacje, że zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły najmocniej od lipca. To wywołało obawy wśród inwestorów, że produkcja miedzi przewyższy popyt, a to spowoduje dalszy spadek notowań tego metalu.

"Dane o zapasach miedzi były +alarmujące+. To spowodowało mocniejszy spadek ceny metalu w poniedziałek" - stwierdził Tim Evans, główny strateg rynkowy w Long Leaf Trading Group Inc.

Miedź i inne metale przemysłowe zyskują jednak podczas wtorkowego handlu, bo osłabił się amerykański dolar, a to spowodowało, że surowce stały się tańsze w przeliczeniu na inne waluty.

Miedź na LME zdrożała od początku 2016 r. jedynie o 0,9 proc. i pod tym względem mocno "odstaje" od innych metali przemysłowych, które zyskały w tym roku po kilkanaście i kilkadziesiąt procent.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze