statystyki

Koniec z premiami? Fundusz inwestycyjny rezygnuje z dodatków dla pracowników

25 sierpnia 2016, 05:42 | Aktualizacja: 25.08.2016, 16:50
Źródło:Media
pieniądze, problem, pensja, wynagrodzenie

pieniądze, problem, pensja, wynagrodzenieźródło: ShutterStock

Premie dla pracowników prowadzą do podejmowania decyzji na krótki okres i zachęcają do niewłaściwych zachowań. Należy je zlikwidować – twierdzi jedna z brytyjskich firm inwestycyjnych, cytowana przez CNN Money.

Reklama

Reklama

- Doszliśmy do wniosku, że premie są w dużej mierze nieskuteczne w kształtowaniu właściwych zachowań - powiedział Craig Newman, szef Woodford Investment Management.

Taki ruch jest dość nietypowy dla firmy działającej w finansach, gdzie dodatkowe premie są często normą dla najlepszych pracowników i są traktowane jako stały element wynagrodzenia.

Woodford Investment Management poinformowała, że zmiany będą dotyczyły wszystkich pracowników firmy zatrudnionych na stałe.

Zarządzający funduszami i personel działów sprzedaży będą otrzymać zamiast premii inne korzyści, takie jak emerytury, opieka medyczna i ubezpieczenia na życie.

Firma uważa, że płacenie ludziom "odpowiedniej ilość pieniędzy" w formie wynagrodzenia poprawi wydajność pracowników i doprowadzi do bardziej konsekwentnego zachowania.

>>>Czytaj więcej: Wyższe wynagrodzenia, premie i zakwaterowanie. Europejscy pracodawcy kuszą Polaków

Woodford Investment Management jest jedną z większych firm na brytyjskim rynku. Zarządza kapitałem o wartości ponad 18,3 mld dolarów.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze