statystyki

USA: Nieznaczne wzrosty na Wall Street

23 sierpnia 2016, 23:27 | Aktualizacja: 24.08.2016, 07:16
Źródło:PAP
Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy oczekują na piątkowe wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen.

Reklama

Reklama

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial wzrósł o 0,10 proc. do 18 547,30 pkt. Nasdaq Composite zwyżkował o 0,30 proc. do 5260,08 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,20 proc. do 2186,90 pkt.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania miały rosnące kursy akcji Caterpillar oraz 3M.

Po publikacji wyników kwartalnych mocno na wartości zyskiwały akcje sieci sklepów z elektroniką użytkową Best Buy. Firma niespodziewanie zanotowała wzrost sprzedaży kwartalnej. Best Buy podniósł również prognozę finansową na trzeci kwartał.

Lepsze od oczekiwań były również wyniki kwartalne spółki deweloperskiej Toll Brothers. Deweloper, budujący głównie luksusowe domy, zanotował już czwarty z rzędu kwartał wzrostu sprzedaży.

Kluczowe znaczenie dla oczekiwań co do przyszłości polityki monetarnej Fed może mieć wystąpienie prezes Fed Janet Yellen, zaplanowane na piątek, w trakcie dorocznego sympozjum w Jackson Hole. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze