statystyki

Miedź w Londynie wyceniana najniżej od niemal 6 tygodni, bo jej zapasy są wysokie

24 sierpnia 2016, 08:01 | Aktualizacja: 24.08.2016, 08:17
Źródło:PAP

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie są blisko najniższych poziomów od 6 tygodni w reakcji na wzrost zapasów metalu na LME do najwyższego poziomu od 7 miesięcy. Miedź na giełdzie metali LME w Londynie w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 4.705,00 USD za tonę, po spadku ceny o 5 dolarów. W Szanghaju na giełdzie metali miedź staniała w środę o 0,9 proc.

Reklama

Reklama

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali LME w Londynie wzrosły w poprzednich dwóch dniach o 14 procent. Obecnie wynoszą one 240.075 ton i są na najwyższym poziomie od 29 stycznia.

"Rosnące zapasy to nigdy nie jest dobra informacja dla cen" - wskazuje Mike Dragosits, starszy strateg ds. rynku surowców w TD Securities w Toronto.

We wtorek miedź na LME zniżkowała poniżej 4.700 USD za tonę - do 4.694 USD za tonę, najniżej od 11 lipca.

Ceny miedzi wytraciły niemal całe wzrosty, jakie zaliczyły w tym roku, podczas gdy inne metale zyskały na wartości - na przykład cena cynku wzrosła w tym roku o 43 procent.

"Notowania miedzi mogą kontynuować trend spadkowy, bo podaż metalu znacząco przewyższa popyt na miedź" - mówi Li Ye, analityk Shenyin Wanguo Futures Co. w Szanghaju.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze