statystyki

Tesla bije kolejny motoryzacyjny rekord

27 sierpnia 2016, 10:31
Źródło:Bloomberg
Osiągi poczególnych modeli aut Tesli

Osiągi poczególnych modeli aut Tesliźródło: Bloomberg

Tesla zaprezentowała właśnie najszybsze produkowane na świecie auto: rozpędza się od 0 do 60 mil w 2,5 sekundy. To także pierwszy elektryczny samochód, który może pokonać na jednym ładowaniu ponad 300 mil.

Reklama

Reklama

Model S Tesli był dotąd najszybszym 4-drzwiowym sedanem na świecie. W jednym z trybów przyśpieszał od 0 do 60 mil najszybciej ze wszystkich aut o wartości poniżej 200 tys. dol. To jednak nie wystarczało Muskowi.

Dyrektor generalny Tesli przedstawił nowe 100-kilowatogodzinne zestawy baterii przeznaczone dla modeli Model S i Model X. Dzięki temu Model S będzie pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem, który na jednym ładowaniu będzie mógł pokonać odległość ponad 300 mil oraz rozpędzać się w niewiarygodnym tempie. Jedynie kilka samochodów może konkurować z takimi osiągami. Należy tutaj wymienić LaFerrari oraz Porsche 918 Spider. Te auta kosztują jednak odpowiednio 1,4 mln dol. oraz 845 tys. dol.

Musk mówi już otwarcie, że to elektryczne samochody są najszybsze na świecie. Jego zdaniem w przyszłości będziemy patrzyli na benzynowe auta tak samo, jak dzisiaj postrzegamy parowozy.

Jeszcze bardziej imponujące wydają się wskazane powyżej osiągi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Model X to uaktualnienie do Model X SUV. Auto to posiada 7 foteli, dwa bagażniki, Nawet pomimo swoich dużych gabarytów rozpędza się do 60 mil poniżej 3 sekund. Czyli szybciej niż Lamborghini. Ceny nowych modeli P100D Model X rozpoczynają się od 135,5 tys. dol.

Stworzenie najwydajniejszej samochodowej baterii przysporzyło Tesli wielu problemów. Powstała ona co prawda tak jak poprzednie na bazie podzespołów Panasonica, jednak wymaga nowego okablowania oraz zmiany rodzaju siedzeń, które mają zagwarantować bezpieczeństwo podróżnych. Nowe baterie będą początkowo produkowane w limitowanych seriach przeznaczonych jedynie dla aut wyposażonych w tryb „Ludicrous Mode”.

>>> Polecamy: Autonomiczne samochody to przyszłość Ubera. Spółka przejmuje izraelski start-up

Reklama

Reklama

  • tyejeyj(2016-08-27 10:51) Odpowiedz 53

    Kosztuje tyle co u nas golf

  • vito(2016-08-31 14:03) Odpowiedz 01

    W niedalekiej przyszłości i tak nie będzie sensu kupować samochodu.Po prostu wsiądzie się w piwerwsze wolne,automatyczne auto na ulicy,poda adres i zapłaci kciukiem albo teczowka albo stara karta.Caly swiat kompletnie się zmieni.Juz dziś coraz więcej miast uruchamia obszary z automatycznymi taksówkami,teraz jzu nawet bez kierownicy i bez pedalow.taka wlasnie ejst przyszlosc a zycie kolosalnie się uprości.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze