Model S Tesli był dotąd najszybszym 4-drzwiowym sedanem na świecie. W jednym z trybów przyśpieszał od 0 do 60 mil najszybciej ze wszystkich aut o wartości poniżej 200 tys. dol. To jednak nie wystarczało Muskowi.

Dyrektor generalny Tesli przedstawił nowe 100-kilowatogodzinne zestawy baterii przeznaczone dla modeli Model S i Model X. Dzięki temu Model S będzie pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem, który na jednym ładowaniu będzie mógł pokonać odległość ponad 300 mil oraz rozpędzać się w niewiarygodnym tempie. Jedynie kilka samochodów może konkurować z takimi osiągami. Należy tutaj wymienić LaFerrari oraz Porsche 918 Spider. Te auta kosztują jednak odpowiednio 1,4 mln dol. oraz 845 tys. dol.

Musk mówi już otwarcie, że to elektryczne samochody są najszybsze na świecie. Jego zdaniem w przyszłości będziemy patrzyli na benzynowe auta tak samo, jak dzisiaj postrzegamy parowozy.

Jeszcze bardziej imponujące wydają się wskazane powyżej osiągi, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Model X to uaktualnienie do Model X SUV. Auto to posiada 7 foteli, dwa bagażniki, Nawet pomimo swoich dużych gabarytów rozpędza się do 60 mil poniżej 3 sekund. Czyli szybciej niż Lamborghini. Ceny nowych modeli P100D Model X rozpoczynają się od 135,5 tys. dol.

Stworzenie najwydajniejszej samochodowej baterii przysporzyło Tesli wielu problemów. Powstała ona co prawda tak jak poprzednie na bazie podzespołów Panasonica, jednak wymaga nowego okablowania oraz zmiany rodzaju siedzeń, które mają zagwarantować bezpieczeństwo podróżnych. Nowe baterie będą początkowo produkowane w limitowanych seriach przeznaczonych jedynie dla aut wyposażonych w tryb „Ludicrous Mode”.

>>> Polecamy: Autonomiczne samochody to przyszłość Ubera. Spółka przejmuje izraelski start-up