statystyki

Grupa Azoty szuka przejęć w Polsce i za granicą

24 sierpnia 2016, 11:44 | Aktualizacja: 24.08.2016, 12:20
Źródło:ISBnews

Grupa Azoty nadal poszukuje celów akwizycyjnych w Polsce i za granicą po rozwiązaniu umowy z PKN Orlen i Anwilem, poinformował wiceprezes Paweł Łapiński.

Reklama

Reklama
"To tylko jeden z naszych projektów. Jeden projekt odpadł, więc szukamy następnych. Profil jest taki jak zawsze - chemia i nawozy" - powiedział Łapiński dziennikarzom.

Nie wskazał konkretnych rynków geograficznych, ale potwierdził, że akwizycje możliwe są w Polsce i poza nią. "Poszukujemy w Polsce i za granicą" - powiedział.

Pod koniec lipca br. spółka otrzymała wypowiedzenie omowy o zachowaniu poufności zawartej w styczniu 2015 r. ze Skarbem Państwa, PKN Orlen i Anwilem. Umowa dotyczyła negocjacji, których celem miało być zawarcie przez umowy określającej ewentualne możliwości integracji sektora chemiczno-nawozowego.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze