"W przypadku naszego rynku trudno jest znaleźć analogię do pozostałych europejskich parkietów. Praktycznie od połowy sierpnia w przypadku WIG 20 obserwujemy systematyczną przecenę. W ciągu ostatnich dwóch tygodni spadliśmy o blisko 100 pkt. i znaleźliśmy się na poziomach z przełomu lipca i sierpnia" - powiedział PAP Krawczyński.

"Jest jeszcze szansa, że przy poziomie 1.780 pkt. w przypadku indeksu WIG 20 korekta zostanie zatrzymana, a popyt zmobilizuje się do większych zakupów. Dużo będzie zależało od tego, co będzie się działo na rynkach zagranicznych, chociaż dobre informacje niekoniecznie przekładają się na analogiczne zachowanie inwestorów na naszym parkiecie, natomiast złe informacje odbijają się jak najbardziej. Gdyby wspomniany poziom został przebity, to indeks WIG 20 może zbliżyć się do 1.750 pkt." - dodał.

W ocenie analityka w trakcie środowej sesji na GPW najgorzej zachowywały się duże spółki.

"W końcówce dzisiejszej sesji udało się odrobić cześć strat, ale sesja ogólnie na minusie. Na początku notowań spadki przekroczyły ważny z punktu widzenia analizy technicznej poziom 1.780 pkt. w przypadku dużych spółek, które zachowywały się najgorzej w trakcie dzisiejszych notowań" - powiedział Krawczyński.

"Jesteśmy w trakcie sezonu publikacji wyników finansowych spółek. Ciekawie zapowiada się końcówka tygodnia, przede wszystkim ze względu na publikacje danych gospodarczych. W USA odbędzie sympozjum w Jackson Hole, któremu inwestorzy będą się bacznie przyglądać, przede wszystkim wystąpieniu Janet Yellen o godz. 16.00 w piątek. Dodatkowo w USA opublikowane będą w czwartek dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku, cotygodniowe dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych oraz indeks PMI dla usług. W piątek będzie to rewizja danych za II kwartał, wspomniane wystąpienie Janet Yellen oraz odczyt wskaźnik zaufania konsumentów (Michigan)" - dodał.

Wśród spółek WIG 20 wyraźnie traciły w środę Energa oraz LPP. Energa w trendzie spadkowym znajduje się od początku sierpnia i przecena w środę o ponad 3 proc. jest kontynuacją tego trendu.

Środowe notowania WIG 20 zakończył 0,24-proc. spadkiem do 1.786,32 pkt.