statystyki

Polacy chcą pracować dłużej. Problemem jest zdrowie

25 sierpnia 2016, 07:12 | Aktualizacja: 25.08.2016, 07:18
Źródło:PAP
emeryt emerytura senior

Polacy chcą pracować dłużej. Problemem jest zdrowieźródło: ShutterStock

Dwie trzecie Polaków chce pracować do osiągnięcia wieku emerytalnego. Problemem jest zdrowie, a dokładniej jego brak – pisze "Puls Biznesu".

Reklama

Reklama

Najnowsze badanie przeprowadzone przez Millward Brown pokazuje, że Polacy chcą pracować nie tylko do osiągnięcia wieku emerytalnego, ale też dłużej. Blisko co trzeci badany chce być aktywny zawodowo nawet po przekroczeniu wieku emerytalnego. Aż dwóch na trzech deklaruje chęć pracy do osiągnięcia wieku emerytalnego, pod warunkiem, że zdrowie im na to pozwoli.

Jednoczesne blisko połowa respondentów uważa, że obecny stan zdrowia nie pozwoli im pracować do emerytury.Wiceprzewodnicząca Rady Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzata Gałązka - Sobotka zwraca uwagę, że w Polsce zdrowie traktuje się dziś wyłącznie jako źródło kosztów, a nie jako inwestycję, która jest konieczna, by poprawić np. efektywność gospodarki.

"Brakuje kompleksowego i długofalowego podejścia. NFZ patrzy wyłącznie na koszty bezpośrednie, w ogóle nie bierze pod uwagę kosztów pośrednich - utraconej produktywności czy kosztów społecznych, które często wielokrotnie przewyższają te pierwsze" - dodaje.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"

>>> Polecamy: Na emeryturę odkładamy mało dobrowolnie [RAPORT]

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze