statystyki

Tomasz Szeląg przejdzie do RN Cyfrowego Polsatu, CFO zostanie K. Ostap-Tomann

25 sierpnia 2016, 09:21 | Aktualizacja: 25.08.2016, 12:23
Źródło:ISBnews

Tomasz Szeląg - członek zarządu ds. finansowych Cyfrowego Polsatu - ma przejść do rady nadzorczej, a jego obowiązki przejmie Katarzyna Ostap-Tomann, podała grupa.

Reklama

Reklama
"Tomasz Szeląg, CFO Grupy Polsat, odpowiadający za szeroko rozumiane finanse w całej grupie kapitałowej Zygmunta Solorza-Żaka wejdzie w skład rad nadzorczych spółek Grupy. Funkcje członka zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu obejmie Katarzyna Ostap-Tomann" - czytamy w komunikacie.

Tomasz Szeląg jest już członkiem rad nadzorczych Telewizji Polsat Sp. z o.o., ZE PAK S.A. i Plus Banku S.A, a teraz zostanie powołany do rad nadzorczych Cyfrowego Polsatu S.A i Polkomtelu Sp. z o.o. W związku z powyższym nie będzie już zasiadał w zarządach obydwu spółek, podano również.

"Jest to awans i kolejny krok w rozwoju kariery Tomasza Szeląga w naszej Grupie. Uznaliśmy, że swoje zadania nadzorowania i kierowania finansami Grupy będzie najefektywniej realizował z poziomu nadzoru właścicielskiego, czyli wyższego niż szczebel zarządów" - powiedział Zygmunt Solorz-Żak, cytowany w komunikacie.

Funkcje członka zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu obejmie Katarzyna Ostap-Tomann, która dotychczas była zastępcą Tomasza Szeląga w Grupie i zasiada już w zarządzie Telewizji Polsat. Objęcie stanowiska przez Katarzynę Ostap-Tomann gwarantuje utrzymanie dotychczasowej polityki finansowej Grupy, podano również.

Zmiany wejdą w życie 1 października br., wskazano również.

W celu zmian Reddev Investments Limited, akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, wnioskuje o zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej i rekomenduje kandydaturę Tomasza Szeląga na stanowisko członka rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu, podała spółka.

Reddev posiada 154.204.296 akcji spółki, co stanowi 24,11% kapitału zakładowego.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Midas także należy do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze