statystyki

Niemcy: MSZ potępia użycie broni chemicznej w Syrii

25 sierpnia 2016, 13:52 | Aktualizacja: 25.08.2016, 14:02
Źródło:PAP
Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier ostro potępił w czwartek użycie broni chemicznej w Syrii. Według opublikowanego w tym tygodniu raportu ONZ broni takiej używała zarówno armia rządowa, jak i dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).

Reklama

Reklama

"Niezależenie od tego, która strona jest za nie odpowiedzialna, kategorycznie potępiamy pozbawione skrupułów akty użycia broni chemicznej przeciwko syryjskiej ludności" - oświadczył Steinmeier.

Jak poinformowano w opublikowanym w środę raporcie, wspólne śledztwo ONZ i Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) wykazało, że armia syryjska dokonała w kwietniu 2014 i w marcu 2015 roku dwóch ataków z użyciem broni chemicznej. Także dżihadyści z IS dokonali takiego ataku w kwietniu ubiegłego roku.

Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji Rada Bezpieczeństwa ONZ, która ma omawiać raport w przyszły tygodniu, musi sięgnąć w tej sytuacji po konieczne środki - informuje dpa. "Liczę na to i życzyłbym sobie, żeby w świetle tych niepodważalnych faktów Rada Bezpieczeństwa wykazała się koniecznym zdecydowaniem, aby położyć kres tym przerażającym praktykom" - dodał Steinmeier.

Wcześniej użycie broni chemicznej w konflikcie syryjskim potępiły rządy Francji i USA.(PAP)

mt/ ksaj/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze