statystyki

Szałamacha: stawki VAT w 2017 r. zostaną na obecnym poziomie

25 sierpnia 2016, 16:57 | Aktualizacja: 25.08.2016, 17:11
Źródło:PAP

Minister finansów Paweł Szałamacha poinformował w czwartek, że w przyszłym roku stawki VAT zostaną utrzymane na obecnym poziomie.

Reklama

Reklama

"Co do stawki VAT, tak jak to wielokrotnie zapowiadaliśmy, zostanie utrzymana. Co do tego, jak długo - to jest kwestia wykraczająca niejako poza horyzont decyzyjny natychmiastowy (...) Na pewno zostanie zatrzymana w przyszłym roku i będziemy reagować odpowiednio do wydarzeń w kolejnych latach" - powiedział szef resortu finansów na konferencji po posiedzeniu rządu.

Szałamacha potwierdził, że w projekcie budżetu na przyszły rok jest rezerwa dot. reformy wieku emerytalnego. "Co do ostatecznego kształtu wieku emerytalnego, będzie się wypowiadał Sejm. Ale my realizujemy konsekwentnie, krok po kroku, te założenia w harmonogramie, w tempie, który jest sensowny, rozsądny, który nam pozwala być wiarygodnym wobec dla tej bardziej obiektywnej, już nie powiem życzliwej, części obserwatorów sceny politycznej" - podkreślił Szałamacha.

Reklama

Tagi:VAT, podatki

Reklama

  • kibic(2016-08-25 19:23) Odpowiedz 00

    Jak to jest miszczuniu że w kampaniach wyborczych było zupełnie co innego, kasy miało być po brzegi i wszystko mieliście załatwić raz,dwa...miały być bezbolesne cięcia chirurgiczne i setki miliardów pln z vat, dochodowego no i oczywiście mieliście puścić w skarpetkach zachodnich banksterów i zachodnie sieci handlowe...uważaj miszczuniu żeby ten budżet nie puścił ciebie w skarpetkach!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze