statystyki

Londyńczycy zamówią z wyprzedzeniem Ubera. Koncern uruchamia nową usługę

26 sierpnia 2016, 10:55 | Aktualizacja: 26.08.2016, 11:07
Źródło:PAP
Uber

Uberźródło: ShutterStock

Mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii będą mogli zamówić z wyprzedzeniem przejazd samochodem dzięki aplikacji Ubera - zapowiedział brytyjski oddział firmy. To pierwsze europejskie miasto, w którym Amerykanie uruchomią tę usługę.

Reklama

Reklama

Uber szacuje, że w Londynie zarejestrowanych jest 2 mln użytkowników aplikacji firmy. Od czwartku mogą oni zamawiać usługę przewozu z wyprzedzeniem od 15 minut do 30 dni.

"Wielu z naszych klientów, głównie biznesowych, prosiło nas o uruchomienie tej usługi i dlatego cieszymy się, że możemy ją wprowadzić dla Londyńczyków" - powiedział szef brytyjskiego oddziału Ubera Tom Elvidge.

Agencja Reutera przypomina, że usługi oferowane przez Ubera i inne tego typu firmy są kontestowane przez taksówkarzy na całym świecie, w tym w stolicy Wielkiej Brytanii. W przeszłości dochodziło do tam protestów przeciwko podmiotom oferującym usługi przewozu osób.

Uber niedawno wystąpił na drogę prawną w Londynie przeciwko nowym regulacjom zakładającym m.in. testy z języka angielskiego dla ich kierowców.

>>> Czytaj też: Uber zanotował ogromne straty finansowe


Reklama

Reklama

  • filip(2016-08-26 22:22) Odpowiedz 01

    Szkoda gadac.to tylko pokazuje jak mozna naginac prawo gdy sie ma pieniadze.prywatna firma skarzy ustawe.firma ktora dorabia sie na naiwnych kierowcach ryzykujacych ogromna kara.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze