Skorygowana EBITDA za I półrocze 2016 r. wyniosła 958 mln zł, co stanowi wzrost o 12% r/r. Marża skoryg. EBITDA wyniosła 33% w II kw. Przychody z użycia wyniosły w tym okresie 843 mln zł, co oznacza wzrost o 7,2% r/r. Operator miał 1,09 mld euro długu netto po II kw.

Na koniec czerwca br. Play miał 14,6 mln klientów (wzrost o 12,2% r/r), z tego 52,2% to klienci segmentu post-paid (prezes Play wskazywał na zwiększoną konwersję pre-paid ku post-paid). W efekcie operator ma po II kwartale 25,6% udziału w rynku (tj. o 3,3 pkt proc. więcej r/r). W segmencie MNP jest to 39% udziału. ARPU post-paid wynosi 39 zł, w pre-paid 9 zł dla całej bazy i 17 zł dla aktywnych użytkowników.

"Co ważniejsze, silny wzrost nastąpił w wyniku zwiększenia się bazy abonentów kontraktowych. Dzięki prowadzonym na szeroką skalę działaniom komercyjnym osiągnęliśmy satysfakcjonujące wyniki finansowe. Kontynuujemy działania, których celem jest spełnianie oczekiwań klientów oraz świadczenie usług najwyższej jakości. Ponadto, w dalszym ciągu rozbudowujemy uruchomioną w pierwszym kwartale sieć 4G LTE ULtra, której zasięg na koniec czerwca 2016 r. obejmował ponad 72% populacji" - powiedział Bang-Jensen na spotkaniu z dziennikarzami.

Dzięki dalszej rozbudowie sieci 4G LTE na 30 czerwca zasięg usługi 4G LTE wzrósł do 88,4% pokrycia populacji. W II kw. 2016 r. Play rozpoczął rozwój sieci 4G LTE Ultra i na koniec okresu odnotował pokrycie 72,3% populacji.

Play świadczy mobilne usługi głosowe, tekstowe oraz transmisji danych klientom indywidualnym oraz biznesowym (przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom) w oparciu o umowę oraz na kartę poprzez swoją własną sieć telekomunikacyjną 2G/3G/4G LTE, a także w oparciu o długoterminowe umowy o roamingu krajowym zawarte z trzema pozostałymi operatorami sieci komórkowych w Polsce.

(ISBnews)