- MIB informuje:

26 sierpnia 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wbił pierwszą łopatę na budowie drogi ekspresowej S7 Lubień- Naprawa, która jest jednym z trzech odcinków realizowanej obecnie drogi S-7 Lubień – Rabka. W uroczystości uczestniczył również dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Tomasz Pałasiński oraz lokalni politycy i samorządowcy.

- Ekspresowa Zakopianka jest drogą wymarzoną przez pokolenia, dziś to marzenie się ziszcza. Realizacja tego odcinka wpisuje się w budowę spójnego systemu komunikacyjnego w Polsce- powiedział minister A. Adamczyk.

Umowa na budowę liczącego 7,6 km odcinka, o wartości 521,5 mln złotych, została podpisana 29 czerwca 2016 r. Droga ma być gotowa w przeciągu 22 miesięcy od dnia podpisania umowy, w październiku 2018 r. Wykonawcą jest polsko - ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A. z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa.

Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi klasy S, a także dwóch MOP-ów „Lubień” i „Krzeczów” oraz 10 obiektów inżynierskich i 6 mostków na potoku Krzywańskim.

Trwają już prace przygotowawcze na odcinku S7 Skomielna Biała – Chabówka o długości 6,1 km wraz z odcinkiem drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdroju do Chabówki oraz odcinku S7 Naprawa – Skomielna Biała, którego zdecydowana większość będzie przebiegać w tunelu o długości ok. 2 km.

Budowa drogi S7 Lubień-Rabka ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji drogowej Podhala ze stolicą Małopolski, Krakowem. Pozwoli też na lepsze skomunikowanie regionu z północną częścią kraju.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)