statystyki

Syria: Miejscowość Daraja znów pod kontrolą reżimu Asada

27 sierpnia 2016, 21:12 | Aktualizacja: 27.08.2016, 21:27
Źródło:PAP
Siły reżimu syryjskiego przejęły w sobotę ostatecznie kontrolę nad miejscowością Daraja, byłym bastionem rebeliantów na południowo-zachodnich przedmieściach Damaszku; tego dnia zakończyła się ewakuacja tysięcy mieszkańców zarówno cywilów, jak i rebeliantów.

Reklama

Reklama

"Armia syryjska całkowicie kontroluje Daraję" - cytuje AFP źródło wojskowe pragnące zachować anonimowość.

"Sprawa Darai jest zamknięta po ewakuacji wszystkich cywilów, ludzi z bronią i ich rodzin na mocy porozumienia zawartego w czwartek między władzami a rebeliantami" - poinformowała syryjska telewizja państwowa.

Stacja ta pokazała materiał z pojazdami wojskowymi na ulicach Darai - jednej z pierwszych miejscowości, które przeciwstawiły się w roku 2011 reżimowi prezydenta Baszara el-Asada i które znalazły się w oblężeniu.

Liczba wszystkich ewakuowanych nie jest znana. W piątek oficjalna syryjska agencja prasowa SANA podała, że 4000 cywilów jest kierowanych do schronisk na południe od Darai, a co najmniej 700 rebeliantów i ich rodzin do prowincji Idlib na północnym zachodzie, która - jak pisze AFP - pozostaje bastionem rebeliantów i dżihadystów.

Według organizacji pozarządowych liczba mieszkańców, którzy pozostali w Darai, wynosi ok. 8000.

Mająca siedzibę w Bejrucie telewizja Aj-Majadin pokazała kadry z syryjskimi żołnierzami fotografującymi się w Darai telefonami komórkowymi, a także autokary z wyjeżdżającymi rebeliantami, którym pozwolono zachować broń. (PAP)

mmp/ ap/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze