statystyki

Turcja: Atak rakietowy na lotnisko w Diyarbakir

28 sierpnia 2016, 11:37
Źródło:PAP

Cztery rakiety wystrzelono w sobotę na cywilne lotnisko w Diyarbakir, największym mieście w południowo wschodniej Turcji. Nie było ofiar - poinformowała prywatna agencja prasowa Dogan i telewizja NTV.

Reklama

Reklama

Według agencji rakiety wystrzelono w kierunku posterunku kontrolnego policji znajdującego się przed budynkiem mieszczącym salon dla VIP-ów. Telewizja NTV podała, że rakiety spadły na zaniedbany teren w pobliżu lotniska.

Gubernator miasta Huseyin Aksoy powiedział telewizji NTV, że nie było ofiar. Nie było też przerwy w funkcjonowaniu lotniska, w tym w odlotach i przylotach samolotów.

Pasażerów i pracowników lotniska ewakuowano jednak do wnętrza terminala. Władze podejrzewają o atak bojówkę kurdyjską podporządkowaną Partii Pracujących Kurdystanu (PPK). PPK uważana jest przez Turcję, USA i UE za organizację terrorystyczną.

Diyarbakir jest największym miastem w zamieszkałym głównie przez Kurdów południowym wschodzie Turcji. Prowadzą oni tam już od 30 lat wojnę partyzancką, której celem jest wywalczenie autonomii.

Reuter zauważa, że atak nastąpił wkrótce po wtargnięciu armii tureckiej do Syrii, której celem jest zarówno walka z tzw. Państwem Islamskim (IS) jak i z bojownikami kurdyjskimi.

Reklama

Reklama

  • Eltor(2016-08-28 15:42) Odpowiedz 00

    No, co za przypadek. Rakiety akurat spadły na zaniedbany teren lotniska. Ale jakie to wygodne dla Turcji, bo teraz będzie można wzmóc działania przeciwko Kurdom.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze