statystyki

Źródła tureckie: kurdyjska milicja YPG wzmacnia swe siły w syryjskim Manbidżu

29 sierpnia 2016, 08:48 | Aktualizacja: 29.08.2016, 09:41
Źródło:PAP
Kurdyjskie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) wysyłają broń i dodatkowych bojowników do miasta Manbidż, na północy Syrii, odbitego z rąk dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) - poinformowały w poniedziałek agencję Reutera tureckie źródła wojskowe.

Reklama

Reklama

Dowódca syryjskich rebeliantów powiedział w niedzielę, że wspierani przez Turcję bojownicy chcą przejąć miasto od sił kurdyjskich, zwalczanych przez Ankarę.

Manbidż, leżący na zachodnim brzegu rzeki Eufrat, został opanowany przez sojusz Syryjskich Sił Demokratycznych, w skład których wchodzą kurdyjskie milicje YPG, podczas ofensywy wspieranej przez siły amerykańskie.

Oddziały tureckie od 24 sierpnia prowadzą operację wojskową w północnej Syrii, wymierzoną w IS i YPG. Zdaniem obserwatorów jednym z celów tureckiej ofensywy jest powstrzymanie Kurdów z YPG przed zajęciem m.in. strategicznie położonego miasta Dżarabulus przy granicy z Turcją. Miasto jest obecnie w rękach IS.

Milicja YPG uważana jest przez władze w Ankarze za organizację terrorystyczną, ale Stany Zjednoczone udzielają im poparcia, widząc w nich poważną siłę zwalczającą dżihadystów z IS. (PAP)

cyk/ ap/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze