statystyki

Synthos ma zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Ineos Styrenics

29 sierpnia 2016, 08:07 | Aktualizacja: 29.08.2016, 13:20
Źródło:ISBnews

Komisja Europejska udzieliła bezwarunkowej zgody na nabycie Ineos Styrenics przez Synthos, podała spółka. Tym samym spełnił się warunek zawieszający tej transakcji.

Reklama

Reklama
"Zarząd Synthos S.A. […] informuje, że w dniu 26.08.2016, powziął wiadomość o spełnieniu się warunku zawieszającego określonego w umowie sprzedaży akcji poprzez udzielenie w dniu 26.08.2016 bezwarunkowej zgody Komisji Europejskiej na wykonanie transakcji, tj. na przeniesienie akcji INEOS Styrenics European Holding B.V. w wykonaniu umowy sprzedaży akcji" - czytamy w komunikacie.

W maju br. Synthos zawarł umowę nabycia Ineos Styrenics - przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją polistyrenu spienialnego (EPS) - od Ineos Enterprises za 80 mln euro.

Grupa kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania. W 2015 r. skonsolidowane przychody spółki wyniosły 4,06 mld zł.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze