statystyki

Ile za miesiąc będzie kosztować euro, dolar i frank? Zobacz prognozy bankowców

29 sierpnia 2016, 12:42 | Aktualizacja: 29.08.2016, 13:24
Źródło:ISBnews
Euro i amerykański dolar

Euro i amerykański dolar

Bankowcy oczekują, że kurs euro wobec złotego wyniesie 4,30 na koniec września 2016 roku, wynika z "Monitora Bankowego", opublikowanego przez firmę badawczą TNS Polska.

Reklama

Reklama

Oczekiwania wobec kursu USD/PLN to 3,87 zł, a dla kursu CHF/PLN - 3,98.

Miesiąc wcześniej było to odpowiednio: 4,40 zł za euro, 4,06 zł za dolara i 4,18 zł za franka szwajcarskiego.

Na rynku walutowym w poniedziałek ok. godz. 12:30 za euro płacono 4,33 zł, za dolara - 3,87 zł, a za franka - 3,96 zł.

Bankowcy ze 175 placówek oczekują, że inflacja na koniec grudnia 2016 roku wyniesie 1,83% wobec oczekiwanych 1,78% miesiąc wcześniej.

Tymczasem w lipcu br. w Polsce odnotowano deflację w wysokości 0,9% r/r.

>>> Czytaj też: Polska bankowość elektroniczna jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie

Reklama

Reklama

  • tomeck(2016-08-29 15:07) Odpowiedz 260

    Kurs walut będzie stabilny. No chyba, że trochę wzrośnie. Ewentualnie może trochę spaść. Chyba, raczej, na pewno tak. - to powiedziałem ja, bankowiec, analityk finansowy.

  • Antonio(2016-08-29 15:53) Odpowiedz 160

    Właśnie ! Tak jak z pogodą: Zachmurzenie umiarkowane z większymi przejaśnieniami, lokalnie deszcz, miejscami burze.

  • rex23(2016-08-29 18:46) Odpowiedz 70

    Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na Leopada pada albo nie pada

  • Percent(2016-08-30 10:51) Odpowiedz 51

    W końcu mogą się "tylko" pomylić o 50%, bo albo kurs w górę, albo kurs w dół...

  • stan(2016-08-30 12:23) Odpowiedz 20

    Bankowcom napewno można wierzyć hehe koń by się uśmiał. Hehe

  • Anty(2016-08-30 12:40) Odpowiedz 01

    Zastanawiam się czy piszacy tutaj mają elementarną wiedzę p procesach i przepływach finansowych. Probnozowanie walut jest obarczone tak wieloma elementami,że mówienie ,że ma się 50% szans tylko z matematycznego punktu ma sens.Jak wam się ludzie wydaje,że to takie łatwe nawet z punktu banku to grajcie na forexie macie wiedzę będziecie milionerami...

  • Jonh(2016-09-02 00:16) Odpowiedz 00

    Sa tam wszyscy ********

    Pokaż odpowiedzi (1)