statystyki

To badanie nie pozostawia złudzeń: polskiemu biznesmenowi nie jest lżej

30 sierpnia 2016, 08:01 | Aktualizacja: 30.08.2016, 08:01
Źródło:PAP
Szef, prezes, biznesmen

Szef, prezes, biznesmenźródło: ShutterStock

Przedsiębiorcy od lat skarżą się na te same bariery: niejasne prawo podatkowe, wysokie koszty pracy i dużą biurokrację.

Reklama

Reklama

Ok. 40,5 proc. przedsiębiorców uważa, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej w minionych dwóch latach się nie zmieniły – pisze "Puls Biznesu". Jedna trzecia respondentów twierdzi, że w umiarkowanym stopniu się pogorszyły, zaś 9,5 proc. ocenia, że pogorszyły się w znacznym stopniu. Jedynie ok. 14 proc. badanych dostrzegło poprawę. To wnioski z badania przeprowadzonego wśród przedsiębiorców - członków Business Centre Club.Zdaniem badanych, to system podatkowy jest największym utrudnieniem dla prowadzenia biznesu w Polsce. Jako kluczowe bariery wskazują przepisy prawa (64,2 proc.), brak ujednoliconej interpretacji (57,1 proc.) oraz zbyt częste zmiany regulacji podatkowych (45,2 proc.).

Przedsiębiorcy mają pomysły na to, co mogłoby być istotnym ułatwieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce. Ich zdaniem sytuację mogłoby uzdrowić między innymi: wprowadzenie jednolitej interpretacji wszelkich przepisów podatkowych, obniżenie wysokości pozapłacowych koszów zatrudnienia czy pełna elektronizacja usług administracji publicznej. (PAP)

>>> Polecamy: Polska ma pracę. Bezrobocie niższe od przeciętnego w Unii

Reklama

Reklama

  • Anonim(2016-08-30 10:40) Odpowiedz 10

    każde badanie na podstawie ankiet jest jednym wielkim złudzeniem bo jego wynik zależy często od nastroju ankietowanego którego nastrój zależy często od rzeczy zupełnie nie związanych z tematem badania

  • asdf(2016-08-30 15:40) Odpowiedz 00

    Gdyby usunąć niejasne prawo podatkowe, wysokie koszty pracy i dużą biurokrację bylibyśmy krajem któremu obcokrajowcy zazdroszczą rozwoju. Niestety tak się nie stanie bo komunistyczny nawis, armia urzędników przyczepili się jak kula do nogi i ciąży aż do śmierci.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze