statystyki

Rawlplug bada możliwość pozyskania partnera dla Fabryki Pił i Narzędzi Wapienica

30 sierpnia 2016, 07:07 | Aktualizacja: 30.08.2016, 12:34
Źródło:ISBnews

Rawlplug rozpoczął proces mający na celu zbadanie możliwości pozyskania partnera biznesowego dla spółki zależnej Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o., podano w komunikacie.

Reklama

Reklama"Intencją zarządu jest istotne zwiększenie dynamiki rozwoju Fabryki Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. poprzez pełne wykorzystanie jej zasobów, a zwłaszcza wiedzy produktowej. W ocenie zarządu spółki, w realizacji tych zamierzeń mogłaby pomóc współpraca z branżowym udziałowcem mniejszościowym" - czytamy w komunikacie.

Rozpoczęcie procesu nie jest jednoznaczne z decyzją o sprzedaży części udziałów Fabryki Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. i zostanie ona podjęta w późniejszym terminie po szczegółowej analizie otrzymanych ofert, podkreślono w materiale.

"Dodatkowo, sprzedaż udziałów uzależniona będzie od podjęcia stosownych uchwał przez organy spółki, których zgoda jest wymagana dla dokonania takiej sprzedaży, zgodnie z przepisami prawa i postanowieniami statutu spółki" - czytamy dalej.

Grupa Rawlplug (wcześniej Koelner) to międzynarodowy holding, skupiający zakłady produkcyjne i spółki dystrybucyjne z 16 krajów świata. Zasięg dystrybucji produktów oferowanych przez Grupę obejmuje ok. 72 państwa znajdujące się na 4 kontynentach. Grupa zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją. Skonsolidowane przychody Rawlplug sięgnęły 672,7 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze