"Nasza pierwsza trójmiejska inwestycja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a Gdańsk okazał się miastem przyjaznym do inwestowania. Dlatego chciałbym, żeby nasz kolejny projekt w tym mieście wszedł do oferty jeszcze w tym roku" - powiedział Juroszek w rozmowie z ISBnews.

Wyjaśnił, że kolejny projekt w Gdańsku będzie podobnej wielkości co rozpoczęta niedawno Nowa Grobla (178 lokali), a planowana na przyszły rok pierwsza inwestycja w Gdyni - ok. dwa razy większa.

"Na razie więc na pewno Gdańsk i Gdynia, choć nie wykluczamy działalności także w Sopocie - jeśli pojawi się atrakcyjna okazja" - dodał Juroszek.

Z kolei w Poznaniu - ostatnim dużym polskim rynku, na którym Atal jeszcze nie jest obecny ze swoją ofertą - spółka przygotowuje jeden projekt.

"Mamy jeden grunt w Poznaniu i pracujemy nad pozwoleniem na budowę. Nasza pierwsza poznańska inwestycja powinna być w sprzedaży na początku IV kwartału." - powiedział też Juroszek.

Co do dalszych inwestycji w Poznaniu - Atal pracuje już nad pozyskaniem działek, ale przed rozszerzaniem oferty chce, jak wskazał wiceprezes, "jeszcze lepiej poznać rynek i poczekać na odzew ze strony klientów".

Wcześniej spółka podawała, że w całym roku sprzeda ok. 2 000 lokali wobec 1 690 mieszkań w 2015 r. W rozmowie z ISBnews Juroszek dodał, że Atal przekaże w całym roku 1 500 - 1 600 mieszkań wobec 628 w ub.r. W I połowie br. przekazania osiągnęły 750 sztuk.

"Jesteśmy spokojni o rynek, chcemy nadal trzymać się dobrej marży i 'dowozić' to, co obiecaliśmy inwestorom" - podsumował Juroszek.

Atal specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Spółka zadebiutowała na GPW w czerwcu 2015 r. W 2015 roku Atal sprzedał 1 690 mieszkań.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)