statystyki

Ekspansja polskiej spółki. LPP chce podbić nowe rynki i rozwinąć sprzedaż internetową

30 sierpnia 2016, 15:21 | Aktualizacja: 30.08.2016, 16:17
Źródło:ISBnews
Sklep Reserved w Abu-Dhabi

Sklep Reserved w Abu-Dhabiźródło: Materiały Prasowe

LPP planuje wejść z marka Reserved na cztery nowe rynki w 2017 r. - będą to Białoruś, Kazachstan, Serbia i Wielka Brytania, poinformowała spółka. Przewiduje wzrost powierzchni handlowej w przyszłym roku na poziomie 8-9 proc..

Reklama

Reklama


"W 2017 roku wkroczymy na nowe rynki z marką Reserved, w II kw. otworzymy pierwszy sklep na Białorusi, w ciągu dwóch lat w sumie trzy, wszystkie w formacie franczyzy. Salon flagowy zlokalizowany będzie w Galerii Minsk Mall, naszym partnerem będzie Rapa Torg Group, który na Białorusi reprezentuje m.in. Inter Sport, Karen Millen, Guess czy Nestle. W III kw. nastąpi otwarcie naszego salonu w Belgradzie w Serbii, a w IV kw. otworzymy pierwszy z pięciu w Kazachstanie oraz Flangship w Londynie - salon ten będzie z nową aranżacją wnętrza. Przewidujemy wzrost powierzchni handlowej w przyszłym roku na poziomie 8-9%" - powiedział wiceprezes Przemysław Lutkiewicz podczas spotkania z dziennikarzami.

LPP otworzy w przyszłym roku także salon Reserved w Niemczech w Berlinie, a jeszcze w tym roku - w połowie września - w Monachium. Na wrzesień zaplanowane jest także otwarcie salonu w Bukareszcie w Rumunii. Natomiast w październiku w Poznaniu ruszy pierwszy salon z nowym konceptem, gdzie główne zmiany dotyczą witryny i wyposażenia - witryna będzie szeroka i transparentna, zmienione zostanie oświetlenie na ledowe oraz meble zyskają proste profile.

"Na koniec tego roku planujemy wzrost powierzchni handlowej o 9% i posiadanie 1 700 sklepów w 18 krajach, będziemy kontynuować rozwój w Niemczech, a także wzrost powierzchni w Rosji, na tym rynku zakładamy 10-proc. tempo rozwoju. Celem grupy jest wzrost sprzedaży powyżej wzrostu powierzchni oraz poprawa sprzedaży w sklepach porównywalnych. Rok 2016 i 2017 będzie ważny dla marki Reserved, dla której będzie to czas wewnętrznych zmian - nastąpi poprawa produktu, zatrudniliśmy nowego dyrektora kreatywnego z międzynarodowym doświadczeniem, otworzymy biuro projektowe w Warszawie, planujemy zmiany w logistyce oraz zwiększenie efektywności zarządzania" - poinformował także Lutkiewicz.

LPP planuje wydatki w tym roku na nowe sklepy w wysokości 270 mln zł oraz na modernizację istniejących 40 mln zł.

W I półroczu uruchomiono 59 sklepów o łącznej powierzchni około 30 tys. m2 zwiększając tym samym całkowitą powierzchnię sklepów do ok. 872,7 tys. m2 (1 686 sklepów) z czego za granicą 658 sklepów o powierzchni 396 tys. m2. Łączna powierzchnia handlowa w porównaniu z czerwcem 2015 roku wzrosła o ok. 12,1%.

LPP planuje także dynamiczny rozwój e-commerce.

"W IV kw. otworzymy nie dwa zapowiadane, ale cztery sklepy on-line czterech marek. House, Mohito, Cropp i Sinsay będą miały swoje sklepy na pięciu nowych rynkach: w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech, w Rumunii oraz w Niemczech. Planujemy, aby do 2020 roku sprzedaż internetowa stanowiła około 7-8% sprzedaży grupy" - podkreślił także Lutkiewicz.

LPP zarządza 6 markami modowymi - Reserved, Cropp, House, Mohito, SiNSAY i Tallinder. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. 

>>> Czytaj też: Polski gigant odzieżowy podbija Bliski Wschód. LPP ma pierwszy salon w Abu Dhabi

Reklama

Reklama

  • Antoni(2016-08-31 11:06) Odpowiedz 21

    " Ekspansja polskiej spółki. LPP chce podbić nowe rynki " Jak ja lubię te artykuły o " polskiej" spółce z Cypru . Zarzą ani słowa o optymalizacji podatkowej . Jedyne cp zarząd podaje to ile WAT zapłacił . Reszty ni cholery . WAT i tak płaci konsument ale nic to spółka jest "polska" mimo że Polska nic z niej nie ma .

  • asd(2016-08-31 13:48) Odpowiedz 10

    tylko czego tak mało płacą sprzedawcom? 8 zl za h to max

  • carnegy(2016-08-30 22:58) Odpowiedz 10

    jak mawiał Napoleon Hill myśl i bogać się

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze