MR: Zakontraktowano 1,2 mld zł na inwestycje drogowe w Polsce WschodniejWarszawa, 30.08.2016 (ISBnews) - Przy wsparciu 1,2 mld zł dotacji, w Polsce Wschodniej zrealizowanych zostanie 14 inwestycji drogowych o łącznej wartości 1,44 mld zł, poinformował minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Jak podaje resort rozwoju, pierwsze umowy o dofinansowanie zawarto w czerwcu (8 umów), kolejną w lipcu. Pozostałe pięć umów – wartych ponad 826 mln zł, z czego blisko 689 mln zł to unijne dofinansowanie – podpisano 30 sierpnia w ministerstwie rozwoju.

"Mamy już komplet umów o dofinansowanie projektów z zakresu transportu drogowego wybranych w pierwszym konkursie Programu Polska Wschodnia (POPW)" – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, cytowany w komunikacie.

Dodał, że obok transportu drogowego, w POPW wspierane są inwestycje w infrastrukturę kolejową oraz transport miejski. "Na ten sektor przeznaczymy w sumie 5 mld zł " – podkreślił Hamryszczak.

"Już wkrótce w POPW pojawią się kolejne fundusze na inwestycje w infrastrukturę drogową w Polsce Wschodniej. W październiku odbędzie się drugi nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających dostępność terytorialną Białegostoku, Kielc, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa oraz otaczających je gmin. Budżet konkursu wyniesie 800 mln zł" - podał resort.

(ISBnews)