Best chce na początku 2017 r. kupić pierwszy portfel wierzytelności za granicąWarszawa, 30.08.2016 (ISBnews) - Best chce do końca tego rok przedstawić plan ekspansji grupy na rynki zagraniczne. Spółka zainteresowana jest głównie rynkami Europy Zachodniej i planuje, że pierwszy pakiet wierzytelności nabędzie na początku 2017 roku, poinformował prezes Krzysztof Borusowski.

"Analizujemy rynki i kierunki, w których chcemy iść. Mamy już szefa pionu inwestycji zagranicznych. Liczymy na dobrą współpracę, spożytkowanie doświadczenia na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej, ale też w Europie Zachodniej, na co najbardziej liczymy" - powiedział Borusowski podczas konferencji.

Best do końca roku zamierza przedstawić szczegółowy plan rozwoju i na początku przyszłego roku zrealizować już pierwszą inwestycję w portfel wierzytelności za granicą.

"To będą raczej rynki dojrzałe, większe, na których będziemy mogli realizować długoterminową strategię. Perspektywy zewnętrzne na razie są bardzo dobre" - podkreślił prezes.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)