Służby prasowe sądu w Moskwie poinformowały, że Sieczyn zwrócił się z pozwem dotyczącym obrony prawa do poszanowania życia prywatnego przeciwko wydawcy "Wiedomosti" oraz dziennikarzowi Rinatowi Sagdijewowi.

Rzecznik Rosnieftu Michaił Leontjew powiedział, że w pozwie nie ma roszczeń materialnych. Szef Rosnieftu domaga się "zdementowania nieprawdziwych informacji i uznania faktu ingerencji w życie prywatne" - powiedział Leontjew, cytowany przez dziennik "Kommiersant". Redaktor naczelna "Wiedomosti" Tatiana Łysowa powiedziała agencji RIA-Nowosti, że dziennik nie otrzymał jeszcze pozwu i nie wie, czego dotyczą pretensje ze strony szefa Rosnieftu.

"Wiedomosti" opisały w lipcu domniemaną inwestycję Sieczyna - budowę dużego domu w rejonie sąsiadującym z rządowym sanatorium w Barwisze. Dziennik podał także, że w posiadanie przyległych działek weszły dzieci szefa Rosnieftu.

16 sierpnia Sieczyn złożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko "Nowej Gaziecie" w związku z artykułem o luksusowym, wartym co najmniej 100 mln dolarów jachcie "St. Princess Olga". Gazeta wyraziła przypuszczenie, że z tego jachtu korzysta żona Sieczyna.

Jak piszą "Wiedomosti", szef Rosnieftu i sam koncern w ostatnich latach systematycznie składają pozwy przeciwko dziennikarzom; w 2014 roku Sieczyn wygrał sprawy sądowe przeciwko temu dziennikowi oraz rosyjskiemu wydaniu magazynu "Forbes".

Igor Sieczyn jest jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Rosji Władimira Putina; w przeszłości był wicepremierem i wiceszefem administracji prezydenta.