statystyki

Japonia: Policja: 11 ofiar śmiertelnych tajfunu na północy kraju

31 sierpnia 2016, 09:09 | Aktualizacja: 31.08.2016, 10:17
Źródło:PAP
Co najmniej 11 osób poniosło śmierć, a trzy zaginęły wskutek tajfunu, który we wtorek nawiedził północ i północny wschód Japonii - poinformowała w środę japońska policja. Zwłoki dziewięciu osób znaleziono w pobliżu domu opieki, który zalała fala powodziowa.

Reklama

Reklama

We wtorek obfite deszcze wywołały w regionie lawiny błotne. Zniszczeniu uległy okoliczne budynki, drogi i mosty. Z powodu nawałnicy ruch na drogach został sparaliżowany, były też przerwy w dostawach prądu - podaje agencja Associated Press.

Dziewięć ciał znaleziono w środę w pobliżu domu opieki w miejscowości Iwaizumi w prefekturze Iwate na północy wyspy Honsiu; są to zwłoki najpewniej osób starszych, które mieszkały w tej placówce - informuje agencja Kyodo.

Koło rzeki w tym samym mieście znaleziono również ciało mężczyzny, a w miejscowości Kuji w tej samej prefekturze zwłoki kobiety - sprecyzowała policja.

Z sąsiedniego domu opieki dla osób starszych, gdzie znaleziono dziewięć ciał, udało się bezpiecznie ewakuować śmigłowcem około 80 osób.

W najbardziej wysuniętej na północ prefekturze Hokkaido trzy osoby zaginęły po tym, jak wpadły do rzek w miejscowościach Taiki, Shimizu i Shintoku. Około 350 osób jest odciętych od świata w miasteczku Minamifurano na wyspie Hokkaido.

Według japońskiej agencji meteorologicznej opady w Iwate i Hokkaido osiągnęły rekordowy poziom; w ciągu jednego dnia w Iwaizumi spadły ponad 203 milimetry deszczu, więcej niż wynosi przeciętna opadów w całym sierpniu. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze