statystyki

Włochy: Około 13 tys. migrantów uratowano na morzu w ciągu czterech dni

31 sierpnia 2016, 09:58 | Aktualizacja: 31.08.2016, 10:37
Źródło:PAP
Około 13 tysięcy migrantów uratowały przez ostatnie cztery dni włoskie służby na Morzu Śródziemnym - poinformowała w środę marynarka wojenna Włoch dodając, że wzrost liczby przybywających do kraju migrantów wynika z utrzymującej się dobrej pogody.

Reklama

Reklama

W ostatnich dniach centrum dowodzenia przeprowadziło 53 operacje ratunkowe, dzięki którym u wybrzeży Libii uratowano tysiące ludzi - poinformowała straż przybrzeżna.

Tylko w poniedziałek z morza podjęto prawie 7 tysięcy osób; była to jedna z największych tego typu operacji w ostatnich latach. Kolejne 3 tysiące migrantów uratowano i przetransportowano do Włoch we wtorek.

W środę w Palermo na Sycylii spodziewane jest przybycie prawie 1,3 tys. migrantów, a w portowym mieście Brindisi na południowym zachodzie kraju oczekuje się statku z 720 migrantami na pokładzie.

Według danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) od początku roku do Włoch dotarło ponad 105 tys. migrantów, a ok. 3,1 tys. zginęło podczas przeprawy przez Morze Śródziemne; to o ponad 500 osób więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze