statystyki

Wielka fuzja najważniejszych niemieckich banków?

31 sierpnia 2016, 11:39 | Aktualizacja: 31.08.2016, 11:43
Źródło:Bloomberg
Deutsche Bank. Fot. Bloomberg

Deutsche Bank. Fot. Bloomberg

Największy pożyczkodawca w Niemczech Deutsche Bank bada możliwość fuzji z krajowym rywalem Commerzbank AG.

Reklama

Reklama

Taką informację podało medium Manager Magazyn, jednak nie zdradziło, jakie jest źródło informacji. Magazyn napisał na swojej stronie internetowej, że rozważania Deutsche Banku mają teoretyczną naturę i znajdują się dopiero na wczesnym etapie.

Pożyczkodawca rozważa także ponowne włączenie w swoje struktury konsumenckich oddziałów Postbanku, które wcześniej zostały przeznaczone na sprzedaż. Przedstawiciele Deutsche Banku i Commerzbanku odmówili komentarza w tej sprawie.

Deutsche Bank stracił w tym roku już 43 proc. swojej wartości. Ma to duży związek z nieudaną próbą zwiększenia kapitału firmy oraz ograniczenia strat przez dyrektora generalnego Johna Cyrana. W ramach zaordynowanego w zeszłym roku programu naprawczego SEO banku zapowiedział zwolnienie setek pracowników, pozbycie się ryzykownych aktywów oraz zawieszenie wypłaty dywidendy.

- Fuzja pomiędzy oboma bankami jest mało prawdopodobna – mówi Chris Wheeler, analityk firmy Atlantic Equities. – Przez wiele osób byłaby odebrana jako zła wiadomość – dodaje.

W reakcji na informację MM akcje Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie podrożały o 0,3 proc. do 12,93 euro. Wartość rynkowa firmy wynosi w tej chwili 17,8 mld euro. Zyskał również Commerzbank (wzrost wartości o 2,1 proc. do 6,23 euro). Jego wartość to 7,8 mld euro.

Największy niemiecki pożyczkodawca przyznał, że może w tym roku nie osiągnąć zysku. Commerzbank natomiast przedstawił prognozę, według której zysk netto firmy będzie niższy, niż wcześniej zakładano. Bank nie zrealizuje zapewne postawionych przed sobą na ten rok celów w zakresie osiągnięcia stopy zwrotu z kapitału oraz relacji kosztów do przychodów.

>>> Polecamy: Chorwacki sposób na kredyty frankowe. Potężny cios w banki

Reklama

Reklama

  • Piotr34(2016-08-31 15:50) Odpowiedz 163

    Bo Deutsche Bank to bankrut.

  • StAAbrA(2016-08-31 19:37) Odpowiedz 41

    Udawanie konkurencji i pluralizmu kosztuje . Ale nie byłoby problemu , gdyby nie skala kradzieży i korupcji . Poza tym , i tak dziś już wiadomo kto zacz , i ilu ich tam , tę kasę trzyma . Shalom , pardon , good luck .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze