Taką informację podało medium Manager Magazyn, jednak nie zdradziło, jakie jest źródło informacji. Magazyn napisał na swojej stronie internetowej, że rozważania Deutsche Banku mają teoretyczną naturę i znajdują się dopiero na wczesnym etapie.

Pożyczkodawca rozważa także ponowne włączenie w swoje struktury konsumenckich oddziałów Postbanku, które wcześniej zostały przeznaczone na sprzedaż. Przedstawiciele Deutsche Banku i Commerzbanku odmówili komentarza w tej sprawie.

Deutsche Bank stracił w tym roku już 43 proc. swojej wartości. Ma to duży związek z nieudaną próbą zwiększenia kapitału firmy oraz ograniczenia strat przez dyrektora generalnego Johna Cyrana. W ramach zaordynowanego w zeszłym roku programu naprawczego SEO banku zapowiedział zwolnienie setek pracowników, pozbycie się ryzykownych aktywów oraz zawieszenie wypłaty dywidendy.

- Fuzja pomiędzy oboma bankami jest mało prawdopodobna – mówi Chris Wheeler, analityk firmy Atlantic Equities. – Przez wiele osób byłaby odebrana jako zła wiadomość – dodaje.

W reakcji na informację MM akcje Deutsche Banku na giełdzie we Frankfurcie podrożały o 0,3 proc. do 12,93 euro. Wartość rynkowa firmy wynosi w tej chwili 17,8 mld euro. Zyskał również Commerzbank (wzrost wartości o 2,1 proc. do 6,23 euro). Jego wartość to 7,8 mld euro.

Największy niemiecki pożyczkodawca przyznał, że może w tym roku nie osiągnąć zysku. Commerzbank natomiast przedstawił prognozę, według której zysk netto firmy będzie niższy, niż wcześniej zakładano. Bank nie zrealizuje zapewne postawionych przed sobą na ten rok celów w zakresie osiągnięcia stopy zwrotu z kapitału oraz relacji kosztów do przychodów.

>>> Polecamy: Chorwacki sposób na kredyty frankowe. Potężny cios w banki