statystyki

Medicalgorithmics negocjuje przejęcie AMI: Spectocor z USA

31 sierpnia 2016, 09:33 | Aktualizacja: 31.08.2016, 15:44
Źródło:ISBnews

Medicalgorithmics rozpoczął negocjacje w sprawie potencjalnego przejęcia całości lub części składników majątku AMI/Spectocor, poinformowała spółka. Negocjacje rozpoczęły się z inicjatywy AMI Monitoring Inc. oraz Spectocor, LLC, podano również.

Reklama

Reklama
"Wycena całości lub części składników majątku AMI/Spectocor będzie możliwa po przeprowadzaniu finansowego oraz prawnego badania due diligence. W oparciu o tak przygotowaną wycenę strony będą próbowały ustalić zakres nabywanego przez spółkę majątku AMI/Spectocor oraz cenę nabycia. Warunkiem zawarcia transakcji przez Medicalgorithmics jest obniżenie ceny nabycia o zasądzone przez sąd (Court of Chancery) w Delaware wyrokiem z dnia 18 sierpnia 2016 r. należne spółce od AMI/Spectocor koszty procesu oraz wycofanie przez AMI/Spectocor wszelkich zarzutów w ramach toczących się przeciwko Spółce postępowań sądowych" - czytamy w komunikacie.

W sierpniu br. sąd w Delaware wydał wyrok, w którym uznał całość roszczeń Medicalgorithmics za zasadne w sprawie wypowiedzenia umowy z partnerem biznesowym - AMI Monitoring Inc. oraz jego spółką zależną Spectocor LLC (AMI/Spectocor) i jednocześnie oddalił wszystkie zarzuty AMI/Spectocor podniesione w sprawie.

Sąd orzekł wówczas, że umowa aliansu strategicznego zawarta dnia 11 marca 2014 r. pomiędzy spółką a AMI/Spectocor została prawidłowo wypowiedziana przez spółkę dnia 27 kwietnia 2015 r. oraz, że AMI/Spectocor są solidarnie zobowiązani do zapłaty spółce odszkodowania w wysokości 253 482,08 USD wraz z odsetkami, jak również zobowiązał AMI/Spectocor do zwrotu wszelkich kosztów procesowych, w tym kosztów zastępstwa procesowego poniesionych przez spółkę w ramach prowadzonego przed sądem postępowania, jak podała spółka 19 sierpnia br.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG. Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze