"W drugim półroczu 2016 roku planujemy kontynuować strategię koncentracji naszej działalności na rynku trójmiejskim w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz dalej rozwijać ofertę w segmencie popularnym. Poszukujemy gruntów pod nowe projekty deweloperskie, które charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją oraz ceną gruntu umożliwiającą zachowanie satysfakcjonującej marży. Jednocześnie rozważamy rozpoczęcie drugiego etapu prac w hotelu Dom Zdrojowy w Jastarni (rozbudowa o dużą salę konferencyjno-bankietową na 200 osób) oraz zwiększenie zaangażowania w realizację projektów komercyjnych" - powiedział prezes Piotr Stefaniak, cytowany w komunikacie.

W I półroczu br. spółka Inpro wprowadziła do oferty 151 mieszkań z I etapu Harmonii Oliwskiej oraz 6 domów na osiedlu Golf Park, natomiast w lipcu rozpoczęła sprzedaż pierwszych 100 mieszkań na osiedlu OPTIMA w ramach I etapu inwestycji. PB Domesta rozpoczęła sprzedaż lokali z budynku nr 19 oraz 20 na osiedlu Leszczynowym (łącznie 59 lokali).

"Do końca roku Grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż w następujących lokalizacjach: osiedle Azymut w Gdyni (200 lokali), Osiedle Leszczynowe budynek nr 21 (28 lokali), osiedle przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku budynek nr 1 (47 lokali), osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku budynek nr 1 (31 lokali)" - czytamy w komunikacie.

W okresie styczeń–czerwiec 2016 r. grupa kapitałowa Inpro podpisała 201 umów netto w porównaniu do 237 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego. Jak tłumaczy Inpro, spadek poziomu przedsprzedaży (szczególnie w II kwartale) związany był z przedłużającymi się procedurami bankowymi związanymi z otwarciem rachunku powierniczego dla I etapu inwestycji Optima z segmentu mieszkań popularnych. Przy dużym popycie na lokale z tego segmentu na koniec czerwca br. w ofercie Inpro pozostało tylko 9 mieszkań. Umowa rachunku powierniczego dla nowej inwestycji została podpisana w dniu 18 lipca br., w związku z czym w następnych miesiącach spodziewany jest wzrost ilości podpisanych umów przedwstępnych sprzedaży.

"Przeważająca część obrotów spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę roku 2016. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe (budynek nr 18 i 19), Osiedle Chmielna Park (budynek C), osiedle Kwartał Uniwersytecki, domy jednorodzinne na Osiedlu Wróbla Staw (etap D) oraz na osiedlu Golf Park" - czytamy też w komunikacie.

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. W 2015 roku Grupa Inpro przekazała 556 lokali.

(ISBnews)