statystyki

Kazachstan: Rozbito trzy grupy ekstremistów; 21 osób aresztowano

31 sierpnia 2016, 11:56 | Aktualizacja: 31.08.2016, 12:42
Źródło:PAP
Służby bezpieczeństwa Kazachstanu poinformowały w środę o aresztowaniu 21 członków trzech "ugrupowań ekstremistycznych", którzy planowali dokonanie zamachów terrorystycznych w tym poradzieckim kraju w Azji Środkowej.

Reklama

Reklama

Operację przeprowadzono w dniach od 12 do 30 sierpnia w obwodzie aktiubińskim na zachodzie Kazachstanu - napisano w komunikacie. Skonfiskowana została broń, amunicja, materiały wybuchowe, a także publikacje o treści ekstremistycznej.

Jak wynika z komunikatu członkowie tych radykalnych organizacji zostali oskarżeni o planowanie "ataków na policjantów, a także dokonanie aktów terroru w popularnych miejscach publicznych". Postawiono im zarzut "udziału w organizacji terrorystycznej" i "chwalenie terroryzmu".

Na początku czerwca w mieście Aktobe najpewniej sympatycy salafizmu, radykalnego odłamu islamu, napadli na sklepy i magazyn broni oraz jednostkę wojskową, zabijając siedmiu ludzi. W sumie zginęło wówczas 25 osób, w tym 18 napastników, a 38 osób zostało rannych. W związku z zamachami na 40 dni podniesiono w całym kraju poziom zagrożenia terrorystycznego do stanu średniego. (PAP)

cyk/ ap/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze